Krásne výhody cvičenia

Cvičenie

Cvičenie nezdokonaľuje len vašu postavu, ale zdokonaľuje vás ako celok. Prečítajte, ako cvičenie pôsobí na vašu krásu, napr. na vaše problémy s pokožkou.

Existuje mnoho dôvodov prečo cvičiť. Pre niekoho je cvičenie prostriedkom na zdokonalenie postavy na letnú dovolenku, pre iných je to prostriedok ako zostať fit. Bez ohľadu na to, aká je vaša motivácia, výhody cvičenia sú zrejmé. Spoznajte ako vám pomôže pravidelné vylučovanie potu.

 

Okamžité rozžiarenie

Podľa dermatologičky Noëlle S. Sherber,  akonáhle začne vaše srdce pumpovať, začnete okysličovať vašu krv. A práve tá, má za následok rozžiarenie pleti.
 

Redukcia vrások

Cvičenie udržiava správnu hladinu hormónu kortizolu. Na základe tvrdení doktorky Sherberovej, zvýšená produkcia kortizolu má za následok zvýšený výskyt akné. A rovnako môže spôsobiť rozpad kolagénu, čo by malo za následok výskyt vrások. Podľa Amy Dixon, celebritnej trénerky, cvičenie podporuje aj tvorbu kolagénu. Nárast bielkovín v tele odmení aj vás v podobe pevnej a pružnej pleti
 

Zlepšenie akné

Pravidelné cvičenie posilňuje krvný obeh a podľa newyorského plastického chirurga a zakladateľa centra krásy Maura C. Romitu, práve posilnený krv obeh prináša väčšie množstvo kyslíka do krvi. To napomáha čisteniu krvi od toxínov. A navyše všetko, čo vypotíte, čistí vaše póry.

Cvičením sa upraví aj hormonálna nerovnováha, ktorá môže spôsobovať akné aj v dospelosti. Samozrejme, dôležitou súčasťou je aj správne odstránenie potu z pleti, a to v zabezpečíte vďaka čistiacim obrúskom. Rovnako ako sa potíte na tvári, potíte sa aj na iných častiach tela, preto je dôležitý aj výber správneho oblečenia, resp. tkaniny, z ktorej je vyrobené, najmä, ak trpíte niektorou z kožných chorôb. A čo je asi najčastejšou chybou, predovšetkým u žien, je make up na tvári pri cvičení. Ak teda používate make up, je dobré sa pred cvičením odlíčiť.

 

Zdravšie vlasy

Zlepšený prietok krvi pomáha udržat vlasy zdravé a silné. Krv plná živín, stimuluje vlasové folikuly a podporuje rast. Podľa A.Dixon, cvičenie perfektne odbúrava stres. A nižšie psychické napätie ovplyvní aj vaše vlasy. Pravdepodobnosť, že budú vypadávať a budú vyzerať nezdravo sa zníži na minimum. Ak však máte problém s nadmerným vypadávaním vlasov aj napriek tomu, že cvičíte už dlhšiu dobu, navštívte dermatológa.

 

Nie je podstatné, aký typ cvičenia vykonávate, každý jeden pohyb vás robí krajšou. Ale odporúča sa nezostať len pri jednom type cvičení, najlepšie je cvičenia obmieňať, čo koniec koncov pomôže aj vášmu telu a svalom. Odporúčanou kombináciou je napríklad, kombinácia jógy a intenzívneho cvičenia, prípadne trojkombinácia so silovým cvičením.