PR články – aký je ich skutočný význam?

SEO PR články

Hľadáte spôsoby, ako efektívne zviditeľniť vašu firmu na internete? PR články sú jedným z najlepších riešení, hoci mnohí ich pravému významu poriadne nerozumejú. Toto by ste o nich mali vedieť.

Keď sa povie zviditeľnenie firmy na internete, väčšina podnikateľov si ihneď predstaví platenú reklamu vo vyhľadávaní Google, prípadne bannerovú reklamu na iných weboch. Tieto formy propagácie síce vedia priniesť nových návštevníkov, no majú jednu zásadnú nevýhodu – sú veľmi drahé. Za každého jedného človeka, ktorý na vašu reklamu klikne, totiž musíte zaplatiť.

Práve tu sa k slovu dostáva mágia menom SEO. Táto skratka pochádza z angličtiny a v preklade vyjadruje optimalizáciu pre vyhľadávače. Ak je váš web dobre optimalizovaný pre vyhľadávače, zobrazuje sa na popredných miestach vo vyhľadávaní Google, čo znamená len jedno – obrovskú dennú návštevnosť úplne zadarmo!

SEO optimalizácia webu je komplexná záležitosť, no v zásade sa rozdeľuje na dva druhy – „On page SEO“, ktoré spočíva najmä vo vhodnom umiestnení často hľadaných kľúčových slov do všetkých textov na webe a „Off page SEO“, ktoré prioritne spočíva v tom, že z iných webov vedú odkazy na váš web. Práve „Off page SEO“ je mnohým majiteľom webov úplne cudzie, vďaka čomu sa ich stránky nikdy nedostanú na popredné miesta vo vyhľadávaní Google. Riešenie je pritom jednoduché – PR články!

Za málo peňazí veľa muziky

PR články sú výhodné najmä preto, že v sebe kombinujú hneď dva významné spôsoby propagácie. V prvom rade prezentujú vašu firmu návštevníkom iných webov, na ktorých sú publikované. Priamo tak oslovujú potenciálnych zákazníkov a budujú vašej firme dobré meno. No keďže do PR článkov je umiestnený aj odkaz na vašu firmu, zároveň slúžia ako účinný nástroj na „Off page SEO“. Google automaticky sleduje všetky odkazy smerujúce na váš web a keď zaregistruje nové odkazy z PR článkov na weboch s vysokou návštevnosťou, vaša pozícia vo vyhľadávaní rapídne stúpne.

Investícia do PR článkov sa tak rozhodne oplatí. Neváhajte a presvedčte sa na vlastnej koži!