Ako správne vybrať pánsku peňaženku

Nevyhnutným doplnkom pre každého chlapa je pánska peňaženka. Ako malí sme nosili peňaženky na suchý zips s obrázkami obľúbených animovaných postavičiek. Dnes sú to kožené peňaženky v elegantných prevedeniach. Zdajú sa vám všetky pánske peňaženky rovnaké? Nie je to tak! Líšia sa mnohými vlastnosťami, podľa ktorých si môžete vybrať tu správnu pre seba!

1. Veľkosť peňaženky

Jedným kritériom pri výbere peňaženky je jej veľkosť. Vyberáme ju podľa toho čo všetko zvyknete v peňaženkách mať resp. kam sa ju chystáte nosiť. Ak potrebujete peňaženku do saka, vyberte si menšiu tenkú peňaženku, ktorá sa vám prakticky zmestí do vrecka. Ak ste naopak typ, ktorý nosí pri sebe klubové kartičky do všetkých obchodov, vyberte si väčšiu peňaženku s početnými priehradkami, kam si kartičky prakticky uložíte. Takúto mohutnejšiu peňaženku radšej nenoste vo vreckách, kde by vám deformovala oblečenie, ale zaobstarajte si na to štýlovú pánsku tašku.

2. Dizajn peňaženky

Aj keď peňaženka má byť hlavne praktická, nezabúdajte na to, že je to aj módny doplnok každého muža. Určite na formálnom stretnutí či rande nechcete mať na stole položený kúsok, ktorý prežil slovenskú korunu! Čierna farba peňaženky je nadčasová a hodí sa ku všetkému. Ale aj takýto obyčajný kúsok vie oživiť štýlové zapínanie, logo výrobcu či rôzne zdobenia. Pre tých, ktorí sa radi odlišujú sú tu peňaženky v sivej, hnedej či béžovej farbe.

3. Materiál

Pri výbere peňaženky je dôležité myslieť na to, z čoho je vyrobená. Väčšinou sú to materiály ako polyester, eko koža a pravá koža. Ak chcete staviť na kvalitu, vyberte si pánsku peňaženku vyrobenú z pravej kože, ktorá vám vydrží mnoho rokov. Koža je nadčasová a pôsobí elegantne. Na výber máte kožené peňaženky v matnom, lesklom prevedení či peňaženky v nubukovej kože, ktorá má zamatový vzhľad.

4. Moderné prevedenie

Ďalej si môžete vyberať aj podľa parametrov ako je tvar, ktorý môže byť obdĺžnikový alebo štvorcový a orientácia, ktorá môže byť vertikálna alebo horizontálna. Výber je na každého preferenciách a všetky typy majú niečo do seba. Dôležitý prvok je aj zapínanie. Môže byť na magnetické patentky, ktoré je nie len funkčné, ale aj ľahko ovládateľné. Ak chcete peňaženku bez zapínania, odporúčame peňaženku s čiastočným vnútorným zapínaním, aby vaše doklady či kreditné karty boli v bezpečí.

5. RFID

Ak ste ešte nepočuli o skratke RFID, tak si určite prečítajte nasledujúce riadky! V angličtine skratka znamená Radio Frequency Identification. Je to technológia, ktorá sa používa pri bezkontaktnom čítaní dát z platobných kariet či identifikačných preukazov. Riešenie proti krádeží týchto údajov sú pánske peňaženky s ochranou RFID, s ktorými vaše údaje z platobných kariet a iných dokladov budú v bezpečí. 

Peňaženku si nevyberáte každý mesiac, preto pred jej kúpou dobre pouvažujte nad tým ako by mala vyzerať. V e-shope bestlook.sk sú všetky pánske peňaženky vyrobené z pravej kože. V bohatej ponuke si určite vyberiete ten pravý kúsok pre seba!