Citronová tráva je úžasná rastlinka s famóznou citrónovou vôňou a chuťou.

Citronová tráva, známa aj pod názvom lemongrass, je rastlina pôvodom z juhovýchodnej Ázie, ktorá sa stala obľúbenou aj v ďalších častiach sveta. Používa sa najmä v kuchyni, ale aj v tradičnej medicíne a aromaterapii.

Jej silná citrusová vôňa a príjemná chuť sú dôvodom, prečo sa často používa v ázijskej kuchyni, najmä pri príprave polievok, kari, omáčok a nápojov. Okrem toho je citronová tráva bohatá na antioxidanty a vitamíny, a preto ju mnohí považujú za superpotravinu.

V tradičnej medicíne sa používa na liečenie rôznych ochorení, ako sú napríklad tráviace problémy, bolesti hlavy a horúčka. Citronová tráva má aj upokojujúce účinky, ktoré sa využívajú v aromaterapii na zmiernenie stresu a úzkosti.

Pre pestovanie citronovej trávy je potrebná teplá a vlhká klíma, a preto sa najviac pestuje v tropických a subtropických oblastiach. V Európe sa dá pestovať aj v skleníkoch alebo vo vnútorných priestoroch, kde je zabezpečená dostatočná teplota a vlhkosť. Na pestovanie citronovej trávy je potrebné zvoliť kvalitnú pôdu, ktorá má dostatočne vysokú hladinu dusíka a draslíka.

Citronová tráva je skutočne zaujímavou rastlinou, ktorá nás svojou chuťou a vôňou poteší a zároveň nám môže pomôcť pri rôznych zdravotných problémoch. Je to určite rastlina, ktorú by sme mali mať vo svojom záhradnom arzenáli a využívať ju čo najviac.