Pevné a kvalitné tieniace plachty

Keď potrebujete nejaký priestor v exteriéri zatieniť, mali by ste siahnuť po praktickom tieniacom systéme zloženého z odolnej textilnej plachty a vysúvacieho mechanizmu. Rolovacia tieniaca plachta môže byť ukotvená na nosné stĺpy alebo na kotvy do fasády. Tieniaca plachta má zabudovaný posuvný mechanizmus, vďaka ktorému môžete plachtu podľa potreby vysúvať, zasúvať alebo polohovať podľa potreby.

Tieniace plachty sa hodia tak k modernému ako aj rustikálnemu štýlu a často sa používajú tak v mestách ale aj vo vidieckych oblastiach. Veľmi efektne pôsobí aj kombinácia viacerých tieniacich plachiet.

V tomto období sa skôr nevieme dočkať slnečných lúčov. No hlavne v letnom období sú dni, kedy sa pred slnkom potrebujeme skryť. Presne na tento účel sú riešením tieniace plachty. V závislosti od konštrukcie a veľkosti, môže byť rolovacia tieniaca plachta veľmi flexibilné riešenie. Tieniaca plachta vás ochráni tiež pred dažďom prípadne vetrom.

Manipulácia s tieniacou plachtou je jednoduchá a rýchla

Vytiahnuť alebo stiahnuť tieniacu plachtu veľmi jednoduché. Mechanizmus môže byť ovládaný manuálne alebo elektricky. Elektrický systém ovládania vám ušetrí nejakú tú prácu navyše. Ale hlavne v prípade silnejšieho vetra alebo dlhotrvajúceho dažďa môže automatický systém plachtu viac nakloniť alebo automaticky zrolovať.

To oceníte hlavne vtedy, keď nie ste práve v dosahu a nepriaznivé počasie by mohlo vašu plachtu poškodiť. Keď si vyberiete tieniacu plachtu s manuálnym systémom ovládania, budete sa musieť o všetky tieto úkony postarať vy.

Hoci tieniace plachty poskytujú príjemný úkryt pred priamym slnkom počas celého roka, najviac ich oceníte v lete. A pokiaľ premýšľate o spôsobe akým v letných mesiacoch chrániť proti slnku odporúčame výber tieniacej plachty s UV ochranou.

V poslednej dekáde sa aj u nás stáva tienenie verejných aj súkromných priestranstiev obľúbeným riešením. Rolovacia tieniaca plachta spája funkčné aj dizajnové funkcie tienenia a stáva sa tak súčasťou každého priestoru. Môžete si vybrať z množstva druhov materiálov ale tiež rôznych farebných prevedení. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac informácií o tieniacich plachtách, informácie získate na webe reklamne.sk.